Zakończyła się Warmińska Akademia Kształcenia 2019

Po raz czwarty Chorągwiany Zespół Kadry Kształcącej RZEKA zorganizował WARMIŃSKĄ AKADEMIĘ KSZTAŁCENIA. Jest to akcja szkoleniowa, w ramach której w tym roku odbyły się kursy: drużynowych zuchowych AKADEMIA PANA KLEKSA III, drużynowych harcerskich NA TROPIE III, drużynowych starszoharcerskich POSZUKIWACZE III oraz kurs podharcmistrzowski GWIAZDOZBIÓR IV. WAK odbywał się na HBO Przerwanki w pięknych mazurskich okolicznościach. W ramach kursu podharcmistrzowskiego odbyły się również warsztaty opiekunów prób na stopnie instruktorskie, które zorganizowała nasza Chorągwiana Komisja Stopni Instruktorskich. W Warmińskiej Akademii Kształcenia wzięli udział harcerze i instruktorzy z takich chorągwi jak: Warmińsko-Mazurska, Krakowska, Kujawsko-Pomorska, Stołeczna, Śląska, Ziemi Lubuskiej. Jest to duże kształceniowe przedsięwzięcie organizowane przez naszą chorągiew kolejny rok. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że warto! Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Bądźcie odważni i podejmujcie trud! Dziękujemy Komendzie WAK 2019: hm. Ewelina Dżugan – komendantka WAK oraz komendantka Kursu Podharcmistrzowskiego Gwiazdozbiór IV hm. Marzena Skonieczna – zastępczyni komendantki phm. Radosław Toczek – oboźny hm. Ewa Kapusto – komendantka Kursu Drużynowych Zuchowych Akademia Pana Kleksa III hm. Robert Kubiczek – komendant Kursu Drużynowych Harcerskich Na tropie III hm. Sylwia Stankiewicz – komendantka Kursu Drużynowych Starszoharcerskich Poszukiwacze III Warsztaty opiekunów prowadzili – hm. Wojciech Truszkowskich oraz hm. Marzena Skonieczna. Przy okazji dziękujemy wszystkim prowadzącym zajęcia! Jak zawsze daliście z siebie wszystko, dobrze, że jesteście! Dziękujemy również Centralnej Szkole Instruktorskiej, a dokładniej hm. Joannie Skupińskiej i hm. Annie Zielińskiej za odwiedziny i inspirujące rozmowy. W ramach WAK zorganizowaliśmy również Dzień Kultury Warmińskiej oraz Festiwal Kultury Warmińskiej. To było iście warmińsko-mazurskie wydarzenie. Działanie finansowane jest ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.