Rok 75-lecia chorągwi

[ROK 75-LECIA]
Czuwaj,
Weszliśmy w nowy 2020 rok.
Dla naszej chorągwianej wspólnoty będzie to czas jubileuszu- mija 75 lat istnienia Chorągwi Warmińsko- Mazurskiej.
Jest to szczególny powód do wspólnego przeżywania nowych harcerskich doświadczeń i przygód, podtrzymywania wieloletniej tradycji oraz budowania naszej wspólnoty.
Już dziś chciałabym zaprosić Was i całe Wasze hufce do aktywnego uczestnictwa w chorągwianych propozycjach programowych przygotowanych na rok 75-lecia (rok 2020), a także zachęcić instruktorów do współpracy przy tworzeniu działań w roku 75-lecia.
Programowców hufców, a także chętne osoby do współpracy zapraszam na spotkanie w dniu 19 stycznia 2020 r. o godz. 15.00 w siedzibie chorągwi w Olsztynie ul. Kopernika 45. Ze względów organizacyjnych proszę o wysłanie e-maila z potwierdzeniem udziału w spotkaniu do dnia 15 stycznia 2020 r. na adres: katarzyna.dutkowska@zhp.net.pl
Poniżej przedstawiam zatwierdzone na komendzie chorągwi działania w ramach roku 75-lecia. Zapiszcie sobie daty w swoich kalendarzach i udostępnijcie je wśród Waszej kadry.
 1. Propozycja programowo- metodyczna z okazji 75-lecia harcerstwa na Warmii i Mazurach- współzawodnictwo drużyn (styczeń- wrzesień)
 2. Zlot 75-lecia- 11-13 września 2020 r. w Olsztynie
 3. Święto Bohatera- Grunwaldu
 4. Wyprawa instruktorska- 21-23 sierpnia 2020 r.
 5. Konkurs fotograficzny i wystawa Śladami harcerstwa
 6. Wydanie zeszytów historycznych
 7. Konferencja instruktorska
 8. Plebiscyt, gala i bal instruktorski (podsumowanie plebiscytu na gali i balu w październiku)
 9. Wydarzenia towarzyszące 75-leciu- cykliczne wydarzenia/ imprezy w hufcach, które wejdą w skład obchodów- jeżeli chcecie, aby to właśnie Wasze hufcowe działania były częścią roku 75-lecia to czekam na takie informacje.

  W razie pytań, wątpliwości i pomysłów proszę o kontakt.

  Liczę na Wasze zaangażowanie i prawdziwie harcerskie obchody naszego święta 😊

  pozdrawiam
  phm. Katarzyna Dutkowska