Skip links

Operacja 1001 Frombork

Zlot uczestników Operacji 1001 Frombork oraz Honorowych Obywateli Miasta Fromborka 2023

W dniach 11-13.08.2023 odbyły się obchody 50-tej rocznicy zakończenia Operacji 1001 Frombork. Był to czas spotkań z przyjaciółmi z młodzieńczych lat oraz przywrócenia wspomnień i wzruszeń tamtych wydarzen.

Dnia 12.08.2023 po uroczystym apelu został otwarty we Fromborku bulwar poświęcony harcerzom, upamiętniający ich wkład w odbudowę miasta. W programie odbyło się także spotkanie wspomnieniowe, koncerty oraz wspólne ognisko ze śpiewem i poczęstunkiem.

Po zakończonych obchodach ruszyła Propozycja Programowa, którą wykonać możecie w swoich lokalnych środowiskach, głównie drużynach. Do zdobycia jest odznaka okolicznościowa.

Zachęcamy Was do zapoznania się z nią i wzięcia udziału.

Pobierz Propozycję Programową